שצלת כלה

שמלות כלה וינטאג

שמלות כלה וינטאג

שמלות כלה וינטאג' – בימינו יש מגוון אינסופי של סגנונות לשמלות כלה, אבל יש כלות רבות שבוחרות לחזור דווקא לשמלות כלה וינטאג', בסגנון שהיה נפוץ מתחילת עד אמצע המאה הקודמת. שמלות כלה וינטאג' מזכירות לרוב את השמלות שלבשו כלות "קלאסיות" בשנות ה-50-60 של המאה הקודמת, כאשר הגזרות והבדים רבים ומגוונים. בעצם, המאפיין העיקרי של שמלות כלה וינטאג' הוא הקווים העיצוביים הקלאסיים בשילוב עם שפה עיצובית מעט מודרנית יותר, המאפשרת התאמה לכלות המעוניינות בסגנון זה.

שמלות כלה וינטאג מתהדרות ברוב המקרים בתחרה ו/או בעיטורים, וברוב המקרים אכן יתמקדו בסגנון שנות החמישים והשישים של המאה ה-20. תמצאו שמלות כלה וינטאג' עם גזרות שמרניות או חושפניות, באורך מידי או מקסי, ובאופן כללי, מחקר קליל יגלה לכן ששמלות כלה וינטאג' יכולות להיות כמעט כל דבר וכל סגנון שתחפצו. לכן כשאתן מבקשות שמלות כלה וינטאג' מהמעצב שלכן, מומלץ שתחקרו קודם את הסגנונות השונים שהיו נפוצים בתקופה ההיא.
קחו בחשבון שמכיוון שמלת כלה וינטאג' הינן מגוונות כל כך, יש להתחשב הן בגזרה והן בבדים במהלך בחירת השמלה. גזרות צמודות ונשפכות יתאימו יותר לבדים בסגנון שיפון ודומיו, בעוד שמלות כלה וינטאג' נפוחות ו"נסיכותיות" יתאימו לבדי טפטה או בדים אחרים בעלי נפח.

שמלות כלה 2014 וינטאג' יכולות להתאים לכל אחת.

שמלת כלה וינטאג' קלסיתשוב, חשוב מאוד לבחור בקפידה את הסגנון הספציפי המתאים לכל כלה, כדי לקבל תוצאה מושלמת. אם בחרתן ללבוש שמלות כלה וינטאג' לחתונתכן, עברו בקפידה על התמונות השונות המופיעות באינטרנט תחת מילות החיפוש "שמלות כלה וינטאג'.
כך תוכלו להכיר את הסגנונות השונים, להתוודע לבדים, לגזרות ולאורכים המדוברים, ולבחור שמלות כלה וינטאג' שיתאימו לכן במיוחד (מומלץ לבחור כמה סגנונות בהתחלה, עד שמתייעצים עם איש מקצוע). אחרי שבחרתן את הסגנון, כל שנשאר לכן לעשות הוא למצוא את המעצב המתאים לשמלות כלה וינטאג', שיהפוך אתכן לכלות וינטאג' אמתיות.

עם כל החידושים וההמצאות, השיפורים והסגנונות, שמלות כלה וינטאג' הוא סגנון שאת השם שלו שומעים לא מעט לאחרונה בקרב המעצבים והכלות.
כשמדברים על שמלות כלה וינטאג' לא מדברים בהכרח על סגנון ספציפי. שמלות כלה וינטג' בעיקר יכולות להזכיר כל סגנון שהוא שהיה באופנה בין שנות ה-40 לשנות ה-70 של המאה הקודמת. שמלות כלה וינטג' יכולות להיות צמודות וקצרות, נפוחות וארוכות, או כל שילוב באמצע.
לפני שמחפשים שמלות כלה וינטאג' מומלץ לבחון היטב את הסגנונות המדוברים, ולהחליט אילו שמלות כלה יעשו לכן טוב לגוף ולנפש מה מספיק אלגנטי, עדין או זוהר בשבילכן כל כלה וטעמה.

לרוב שמלות כלה וינטאג' לא יכללו מחוכים שקופים, שהנם מודרניים יחסית, או מעין נוצות אקסטרווגנטיות, אלא יהיו יותר "אולד פאשן", כמו שאפשר לצפות משמלות כלה וינטאג' לאור השמרנות היחסית שהייתה נהוגה אז בתחום שמלות הכלה.
במקרים מסוימים אפשר למצוא (או להמציא) שמלת כלה וינטאג' מתוחכמות ומודרניות יחסית, אבל יש לקחת בחשבון שאז הן לא בדיוק נחשבות לשמלות כלה וינטאג', אלא לשעטנז בין תקופתי כלשהו, שבהחלט ניתן לקרוא לו "שמלות כלה בעיצוב אישי", אבל לא וינטאג' קלסיות.
יש מעצבים שונים שמתמחים בעיצוב סגנון וינטאג' ויוצרים קולקציות שלמות סביב הסגנון המקסים הזה, כדאי לחפש אותם לפני שבוחרים מעצב שאמנם יודע לעצב שמלות מודרניות וייחודיות, אבל מה לעשות שהוא לא מתמחה בסגנון הנראה ישן ומודרני גם יחד.

שימו לב שכדאי לפגוש כמה מעצבים לפני שסוגרים על עיצוב שמלות כלה וינטג', ולו כי לכל מעצב רעיונות ייחודיים וסגנון משלו, שיוכל להפוך שמלות כלה וינטאג' למוצר מרהיב עם טאץ' (מגע) אישי שיתאים בדיוק לכלה.
אם כן, שמלות כלה וינטאג' הן הסוג המעט שמרני יותר, ה"אולד פאשן" של שמלות הכלה, ותמיד מומלץ לחפש ולבחון על אילו סגנונות מדובר ומה מתאים לכל כלה באשר היא. זכרו שלא תמיד צריך לעקוב אחר צו האפנה – במיוחד לא אחר צו האפנה של לפני 40 שנה ואמנם שמלות כלה וינטג' זה נחמד, אבל יש סגנונות נוספים ששווה לבדוק לפני שסוגרים על שמלה.