שצלת כלה

שמלות כלה לדתיות

שמלות כלה במיוחד לדתיות

שמלת כלה לדתייה של המעצבת רינה בהיר
רינה בהיר

היום המרגש ביותר בחייה של כל אישה הוא יום החתונה. חלק מההכנות ליום הזה הן בחיפוש אחר שמלת כלה. כלות דתיות או מסורתיות מחפשות שמלות כלה צנועות. חיפוש שמלות כלה צנועות לדתיות במקומות הרגילים לחיפוש שמלות כלה כמו סלוני כלות, בתל אביב בעיקר, אינה משימה קלה. רוב השמלות מעוצבות עם מחשופים רבים, ומבדים שקופים, שאינם יכולים להיחשב לשמלות כלה לדתיות בעיני כלות דתיות או מסורתיות.

לא כל שמלה ניתן להפוך לשמלה שתתאים לדתייה. מעצבים בוחרים להוסיף לשמלות כלה רגילות בדים במחשוף שרוולים או שרוולונים, ויש המוסיפים בגד גוף מתחת לשמלה, אלו תוספות שאמנם יכולות "לסגור" את החלקים החשופים בשמלה, אבל תוספות אלו משנות את השמלה הבסיסית, ובמקרים רבים אינם מוצאים חן בעיני כלות דתיות כלל.

כמה טיפים על שמלות כלה המיועדות לדתיות,עיצוב מיוחד בעבור כלה דתייה או מסורתית

נשים דתיות או מסורתיות כבר יודעות, כדאי למצוא עיצובים המוגדרים מראש כצנועים, במקום להפוך בגד רגיל לצנוע. כלל זה חל גם עבור כלות המחפשות שמלת כלה צנועה.
הדרישות הבסיסיות עבור שמלות כלה לנשים דתיות הן, ללא מחשוף, ללא בדים שקופים על העור, ושמלות עם שרוולים.

שמירה על הלכות הצניעות, ומתוכם עיצוב שמלת כלה צנועה יבטיחו מראה שלם, ושיקי לשמלה, בדיוק כמו שכל כלה רוצה ביום החתונה.
לכן, בוחרות כלות דתיות ומסורתיות רבות לחפש מראש שמלות כלה אצל מעצבות דתיות או מעצבות שמעצבות שמלות כלה צנועות לציבור הדתי. חיפוש שמלות כלה לנשים צנועות במקומות כאלה, כמו סלוני כלות וגמ"חים המיועדים לציבור הכלות הדתי והמסורתי מקל על הכלה ומאפשר לה למצוא את השמלה שהיא אוהבת ללא הצורך להתרוצץ בחנויות אחרות ולהתאכזב מההיצע הדל שיש לסלוני כלות רגילים להציע בתחום של שמלת כלה לנשים צנועות.

שמלת כלה לנשים דתיות אינה מיועדת רק לכלות דתיות. יש כלות שלא אוהבות את כל הקישוטים והתחרות שיש בשמלות כלה שגרתיות, והן מחפשות שמלה פשוטה.
שמלת כלה צנועה תהיה אז שמלה ללא קישוטים מיותרים, בקווים נקיים, עם מחשוף עדין ללא מחוך ושאר אביזרים. שמלות כאלה גם יהיה ניתן למצוא בחנויות רגילות לשמלות כלה.

דגמי שמלות כלה לדתיות 2014

שמלת כלה לדתייה, לא חייבת להיות מנקרת עיניים או חושפנית. כלות רבות, דתיות וחילוניות כאחד, יעדיפו לעתים שמלות כלה צנועות על פני מחשופים שקופים ושמלות כלה בגזרת מיני. שמלת כלה צנועה היא מסוג השמלות שלעולם לא ייצאו מהאפנה. יש בה מן רמה גבוהה, ולעתים הקווים העיצובים שלה מאוד מרומזים ונעימים לעין.
שמלת כלה לדתיות יכולה להתאים לכל אחת שמעוניינת בה. ישנם סגנונות רבים שבהם שמלת כלה לדתייה יכולה להיות ייחודית ואפנתית.

יש המעדנים את המחשוף בשמלת כלה לדתייה באמצעות בד תחרה קליל וכמעט שקוף, בעוד המחמירים או הצנועים יותר ישתמשו בבד אטום לכיסוי המחשוף בשמלת כלה לכלה דתייה. יש שיבקשו שמלת כלה לדתייה בעלת חצאית נפוחה, ויש שיפנו לכיוון של חצאית גולשת ועדינה, מבד שיפון למשל.
גם בשרוולים יש הרבה מקום למשחק בשמלת כלה צנועה. השרוולים יכולים להיות הכל, מקצרים וחצי-שקופים ועד ארוכים ואטומים. כל כלה יכולה למצוא שמלת כלה צנועה שתתאים לה במיוחד.

גם אם קיבלתן או קניתן שמלת כלה משומשת שאינה שמלת כלה לדתייה, תמיד ניתן להפכה לכזאת באמצעות התאמות פשוטות. כל שמלת כלה יכולה להפוך בקלות לשמלת כלה צנועה המותאמת לדתייה. כדי להפוך אותה לשמלת כלה צנועה שתהיה בדיוק לטעמכן, כדאי להתייעץ עם מעצבי שמלות כלה לדתיות, או עם מעצבי אופנה באופן כללי. יש מעצבים שישמחו להניח את ידיהם על שמלת כלה רגילות ולחדש אותה לשמלות כלה לדתיות, וכך להשאיר את חותמם ואת סגנונם מוטמע בשמלה המחודשת.

ככלל, אם קונים שמלות כלה לדתיות, או בכלל, תמיד עדיף לקנות אותה בתפירה אישית אצל מעצבי שמלות כלה, שיתאימו כל שמלת כלה המיועדת לדתייה לגופה הייחודי של כל כלה צנועה. כך הכלה תקבל שמלת כלה צנועה שתהיה מיוחדת בדיוק כמוה, ותתאים לה במדויק הן מבחינת הגזרה והן מבחינת האופי.